Friday, 18 January 2013

Lush Lemony Flutter Cuticle Butter

Lush
Lemony Flutter


Ingredients: Fresh Organic Lemon Infusion, Shea Butter, Beeswax, Lanolin, Soya Oil, Organic Cold Pressed Avocado Oil, Organic Cold Pressed Flaxseed Oil, Mango Butter, Extra Virgin Coconut Oil, Castor Oil, Perfume, Organic Cold Pressed Wheatgerm Oil, Lemon Oil, Lavender Oil, Tagetes Oil, Chamomile Blue Oil, Triethanolamine, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Gardenia Extract, *Citral, *Geraniol, *Citronellol, *Limonene, *Linalool, Methylparaben, Propylparaben


Odkrycie roku :)
Krem nawilżający do skórek, ale również genialny nawilżacz do rąk, skóp, kolan, łokci...wszystko w jednym pudełku. 
Mam strasznie przesuszoną skórę rąk i stóp gdyż zmuszona myć ręce jestem kilkadziesiąt razy dziennie czasami :) Nic, jak dotąd, nie zdołało nawilżyć i zrelaksować skóry rąk jak ten krem.
Jest tłusty, ale to chyba dzięki wosku pszczelim daje niemalże matowy efekt na skórze - co nie oznacza jednak że się nie klei. Wspaniały do stosowania na noc, lecz nie na dzień.
Po zużyciu jednego pudełka mogę go ocenić na 10/10 :)

Konsystencja - zależy jak trafimy. Jedne bardziej grudkowate, drugie gładkie...nie wiem od czego to zależy.
Grudki się rozpuszczają, więc nie sprawia to problemu.

Zapach: cytryna zmieszana z czymś chemicznym, woskowym, przypominającym benzynę ;)
Parabeny kłują w oko, ale czymś muszą to zakonserwować, szczególnie jeśli używają w produkcji świeżych owoców i warzyw. Dzięki temu kremy i mazidła mają przyzwoitą datę ważności pozwalającą na stopniowe zużywanie produktu. Nie wiem czy bym się skusiła wiedząc że muszę zużyć ten krem w ciągu 3 tygodni... nie dałabym rady.

Update 22/05/2013: Opinia bez zmian :) Aktualnie zużywam 5 opakowanie...razem z mężem ;)


No comments:

Post a Comment