Saturday, 25 May 2013

Dabur Amla Hair Oil
 Jedną z lepszych odżywek do włosów cienkich, skłonnych do wypadania i wypadających jakie miałam możliwość wypróbować są indyjskie oleje do włosów...w tym Dabur Amla.
Przeznaczony dla włosów indyjskich, grubych, czarnych, ale sprawdzi się również na włosach polskich ;)
Największym jego minusem jest zdecydowanie zapach który nie jest przyjemny..w opinii męża pachnie "sikami", ale dla mnie znośny. Zresztą jak przykryję czymś włosy to aż tak mocno go nie czuć ;)

Zużyłam kilka butelek i zawsze chętnie do niego wracam.Amlę - indyjski agrest -  można również jeść. Do kupienia w indyjskich sklepach, z reguły w puszkach w syropie cukrowym. Mi nie smakuje, syrop i sam owoc za słodki. Znajdziemy ją również sproszkowaną w naturalnych suplementach.

Amla, stosowana regulanie, przyciemnia lekko włosy, więc tradycyjna wersja nie nadaje się do włosów blond. Nawilża włosy i wygładza. Stosowana regularnie znacznie wpływa na poprawę kondycji włosa dodając sprężystości i blasku. Niestety cała kuracja olejem jest dość czasochłonna. Po aplikacji, jestem zmuszona wąchać go przez kilka godzin. Trochę ciężko go zmyć  - myję włosy 2-3 razy.

Z doświadczenia wiem, że ma wpływ na wzrost włosów i sprawia że wypada ich mniej - o ile stosowany regularnie, ok 2 razy w tygodniu ...i to przez dłuższy okres czasu. Włosy stają się też grubsze.
W moim przypadku po każdej pojedyńczej kuracji - z dłuższymi odstępami czasu pomiędzy -  widzę że jest lepiej, mniej włosów zostaje na grzebieniu.


Polecam serdecznie :)


Ingredients: mineral oil (ups!), sesame oil, canola oil, peanut oil, coconut oil, extraxts of amla, fragrance, colouring agent, anti- oxidant TBHQ

No comments:

Post a Comment